Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1 2 3

#51 14-09-2018 o 23h09

Straż Cienia
Sami
Żołnierz Straży
Sami
...

To może i ja dorzucę swoje 5 groszy odnośnie samej postaci Leiftana.
Na plus:
- Już pomijając banalny pomysł z jego miłością od pierwszego wejrzenia, miał "dobre przeczucie" odnośnie Gardienne, którego sam nie potrafił wytłumaczyć. I prawdopodobnie to dzięki niemu od samego początku jako jedyny jej pomagał i nie traktował jak wyrzutka, podczas gdy wszyscy inni się z niej śmiali, rzucali kłody pod nogi i wykorzystywali.
- Uratował ją przed spędzeniem miesięcy w zimnym lochu i spaniem na lodowatej posadzce (nie wspominając, że w takich warunkach długo by nie pociągnęła).
- Pomagał jej osiągnąć jakikolwiek "status" w Straży, by reszta ją zaakceptowała.
- Również jako jedyny martwił się o nią i miał świadomość tego, że znajdując się w zupełnie obcym świecie, jest narażona na znacznie więcej niebezpieczeństw niż oni. Stąd ciągle za nią chodził i sprawdzał czy daje sobie radę.
- Póki co jeszcze do niczego jej nie zmusił, w przeciwieństwie do innych członków straży.
Na minus:
- Nie podchodzi mi cała ta zazdrość i chęć "posiadania" Gardienne na własność. Jednocześnie przyznaję rację użytkowniczkom, które są zdania, że na jego emocje może wpływać to, że jest deamonem. W końcu to tak, jak rasy psów... jedna będzie bardziej agresywna od drugiej, jeśli ma to w genach. Ale takie psy też się kocha, prawda? nawet jeśli dla innych ludzi i zwierząt pupilek będzie agresywny, to dla swojej ukochanej Pani będzie milusi i oddany. Dlaczego więc twórcy nie mogliby stworzyć czegoś na ten wzór w grze fantasy? /static/img/forum/smilies/wink.png
- Nadal zaskakuje mnie to, z jaką łatwością przychodzi Leiftanowi zabicie kogoś i nie posiadanie przy tym jakichkolwiek wyrzutów sumienia.
Ogółem:
Weźmy pod uwagę, że koleś żyje między "istotami", które na jego oczach zabiły jego bliskich i zabiłyby również jego, gdyby tylko dowiedzieli się o jego rasie.
Jak dla mnie to jest postać tragiczna. Szuka zemsty i chowa się pod maską, bo wie, że jeśli pokazałby swoją prawdziwą formę to 1. nie pomści rodziców, 2. sam zginie
Nie wiemy dlaczego chce odciągnąć Gardienne od Wyroczni i dlaczego jego rasa została wybita przez Straż.
Jak dla mnie wciąż jest zbyt wiele niewiadomych. A tyle pytań na ile odpowiedział ten spin-off, tyle samo stworzył kolejnych.

Ostatnio zmieniony przez Sami (14-09-2018 o 23h15)

http://i68.tinypic.com/30jirt2.jpg[img][/center]

#52 15-09-2018 o 01h00

Straż Cienia
IneIIa
Straż na szkoleniu
IneIIa
...

Pora na moją skromna ocenę /static/img/forum/smilies/smile.png.

Uważam, że ten odcinek był naprawdę przeuroczy. Leiftan okazał się być prawdziwym aniołkiem, który skrycie dba o bohaterkę. Dużo mogliśmy się o nim dowiedzieć np. jakie ma plany, jego zalety i wady oraz to, że gdy historia się bardziej rozwinie zrobi się ciekawie /static/img/forum/smilies/smile.png.
            Główna wada było to co mówią moje poprzedniczki. Odcinek był wyjątkowo krótki. Spodziewałam się czegoś więcej. W trakcie zdarzały się różnie niedociągnięcia np. nie wyświetlanie ilustracji czy błędy w strojach postaci. Szalę goryczy przelało jednak to, że nie mieliśmy zbytniego wpływu na jakąkolwiek wypowiedź bohaterów. To wszystko było na zasadzie klikania, by odkryć ciąg dalszy.
           Zaletą spin-off'a były nagrody za przejście odcinka. Tło jest naprawdę śliczne i zdecydowanie przez dłuższy czas będę z niego korzystać. Ilustracja jest poruszająca i romantyczna. Jakby jeszcze dodatkowym prezentem był jakiś strój lub drobny element garderoby byłoby fantastycznie. Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu. W ramach tego mieliśmy szanse skorzystać z promocji przez kilka dni.
         Podsumowując, historia zawarta w tym odcinku jest bardzo przyjemna. Pomimo wad w przebiegu spokojnie dało się wszystko przejść jak należy. Według mojej subiektywnej oceny brak wpływu na wypowiedzi innych sprawiły, że odcinek był krótki, ponieważ nie mogliśmy zastanawiać się nad wyborem odpowiedzi. Fantastycznie, że dużo informacji ukazało się o Leiftanie i jestem ciekawa jak dalszy ciąg wydarzeń się rozwinie. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://orig00.deviantart.net/4c7b/f/2018/248/0/7/tloooo_by_inellaw-dcm4cj8.png

#53 15-09-2018 o 19h21

Straż Obsydianu
Cynthia
Nowo przybyła
Cynthia
...

Zdecydowanie spodziewałam się czegoś bardziej rozbudowanego. Myślałam że "Efekt Monocha" był taką rozgrzewką a następne już będą takie odpicowane na błysk i nabuzowane akcją. Grałam też w pierwszy spin-off i porównywalnie są na takim poziomie i po każdym zakończeniu się zastanawiam "obejrzałabym na yt i byłoby to samo". jakbym wiedziała że moja rola ograniczy się do czytania i klikania, dałabym te 6 ziko na rysie. Praktycznie odcinek nie wymagał od nas żadnej interakcji i nawet jest taki brak satysfakcji po kupnie i przejściu; nie trzeba w niego grać drugi raz bo już niczym innym nie zaskoczy. Ilustracja jest prześliczna, ale miałam nadzieję, że skoro to drugi spin, to będzie ich więcej. Wcielenie się w postać w Leifa było bardzo ciekawym zabiegiem, a jego monologi i zawarte w nich emocje rozpisane zostały według mnie nieźle. Mam coraz większe wrażenie że Leiftan to największy muminek ekipy, niecierpliwie czekam na spin-offy reszty chłopców.

#54 15-09-2018 o 21h36

Straż Cienia
Souteni
Akolita Sylfy
Souteni
...

Kwiiiiiik!

Bimufie, kocham cię. Tego mi właśnie brakowało.

Czy jest nierealistycznie? Dziwnie? Sztampowo? Cheesy na 100%? Oj, jest. Ale i tak powinno być. Realizm niech pozostanie w prawdziwym świecie, od Eldaryi oczekuję więcej niż słusznej dawki absurdu.

1. Gwiazda odcinka

Tak, tak, oczywiście że to Ashkore. Nic nowego, wiadomo że ten gość kradnie wszystko - od patelnii do mojej miłości do wirtualnych husubando. Czasami mam wrażenie, że tylko on (i czasem Leif, choć spin-off zmył to wrażenie) widzi pełnię absurdu całej sytuacji i odpowiednio się do niej dostosowuje. Stąd jego sarkastyczne usposobienie i absolutny brak przejmowania się czymkolwiek. Z odcinka na odcinek zaczynam przechodzić z #teamktoś do #teamnikt.

2. My little stalker

Leif, Leif, Leif... Akceptuję w pełni twój creepy charakter, ale muszę zapłakać nad zmarnowanym potencjałem. Mamy do czynienia z kompetentną postacią, na pozór spokojną i rozważną. Pod tą maską kryje się jednak bezduszny socjopata (tak, Leif jest socjopatą. Jego obsesja na punkcie Gard kosztem innych wyraźnie na to wskazuje) planujący rewolucję. Czego jeszcze potrzeba?
TEGO, ŻEBY UŻYWAŁ CZASEM MÓZGU. ALE NIE.
Dobrze poprowadzona postać Leiftana miałaby potencjał godny Cersei z Pieśni Lodu i Ognia. Ale jak widać postacie Bimufa mają tekturę zamiast mózgu (Ash, boję się o ciebie).
Należy także docenić to, że Leif z kłopotów sercowych zwierza się się Chrome. To się nazywa desperacja!

2,5. Blisko, blisko!

Od początku wykreowałam moją Gardzię jako osobę o określonym charakterze. No i jedną z jej cech była chętka na Leiftana. Mówiąc krótko, brałaby jak dzika kuna w agrest. A tu proszę, kolega myśli tak samo! Trochę więcej gadki o przeznaczeniu, a mniej o bardziej przyziemnym pociągu, ale plus-minus się zgadza. Hehe, dobrali się jak w korcu maku.

3. TeamRebel

Kocham, kocham, kocham. Od początku nie przepadałam za główną trójką naszych lowelasów. Leif albo Ash, inaczej celibat (trójkącik?). Interakcje między nimi to czyste złoto, zwłaszcza dzięki Ashowi. Do tego wreszcie powiedzieli to, co myślę od początku:
- Huang Hua jest beznadziejną MarySue
- Straż jest zgrają niekompetentnych tłumoków
- Ewelein jest bae i mogłaby zmienić stronę <3
- Karuto x Feng Zifu to kanon
- Purriry jest Januszem biznesu (bardzo pasuje mi to do mojego headcanonu)

Aha, no i wiadomo że najgorszym antagonistą tej historii jest Amaya.

4. Śmieszki fabularne

Czy tylko ja słysząc "Ashkore, muszę cię szybko ukryć" przeklikałam się przez ABSOLUTNIE CAŁĄ dostępną Eldaryę? Już to widzę - Leif biega po całej KG (i poza!), zasłaniając Asha, wrzucając go za kosze czy w krzaki, a nasz wspaniały nieznajomy trolluje go udając, że daje się zdemaskować?

Ilość zadań "Wyjdź stąd" również mnie rozbawiła.

5. Nagroda

Ilu jest przecudowne, włosy Gardzi wyglądają olśniewająco. Garnek wygląda zdecydowanie najkorzystniej, kiedy śpi. Do tego Leif wygląda super.

Tło wygrało wszystko - przepiękne!!! Od razu je sobie ustawiłam. Jak na razie najlepsze dostępne tło.

Ocena
8,5/10, bardzo subiektywnie. To nie jest odcinek dla tych, którzy fabułę traktują poważnie, nie jest też dla zwolenników straży. Jeżeli lubisz porządną dawkę absurdu, złoli jako tych (tylko trochę) bardziej kompetentnych od bohaterów i nie przeszkadza ci niespójność fabuły - ten odcinek jest dla ciebie.
Minus za zmarnowany potencjał Leifa. Inteligentniejszy wpasowałby się tu jeszcze lepiej.

Ostatnio zmieniony przez Souteni (16-09-2018 o 10h19)

#55 16-09-2018 o 00h39

Straż Obsydianu
Ouientia
Straż na szkoleniu
Ouientia
...

Ogólnie zgadzam się w 75% z @Suteno

Wszelakie bugi; magiczny Garnuszek; Chrome, który dużo szczeka, a niewiele robi; gleba daemona- ostatniego ze swojego ludu; nieprzejmujący się niczym Ash- scena z łóżkiem zasługująca na fanart/osobną ilustracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama ilustracja- prosta, delikatna, urocza, a postacie nieściapciane. Ideolo. Szkoda tylko, że się nie wyświetla. ᕕ(ᐛ)ᕗ

Ogólnie sama zastanawiałam się, czy to miłość, czy "lekka" obsesja.
Wydaje mi się, że reaguje tak przesadnie, bo sam stracił rodzinę i boi się, że przygłupi garnek skończy tak jak oni, znowu zostawiając go samego.
Przede wszystkim odcinek przebiega inaczej zależnie od wyborów w innych/poprzednich odcinkach. Przykładowo zmiana dialogów, brak kilku scen i takie tam. Mała rzecz, a cieszy oczko. ♥

Leiftana początkowo pokochałam za ciuchy, potem ogarnęłam, że ma blond włosy i troszkę przypomina mi Lysandra z MCL. Ogólnie instant love. Było mi bardzo przykro jak Chino dosadnie powiedziała, że "jest i będzie undatable"... była nawet afera, że fanki chciały aengela na WSa...
Więc, nie ważne co z nim zrobią, choćby świat się walił i palił i tak będzie moim ukochanym blondynem, a fakt, że ma skrzydła wszystko potęguje- tylko te rogi, po [treść usunięta przez moderatora] mu to dali. ._.
Also mam wrażenie, że początkowo WSami mieli być: HH(Motyw Pryi), Lance albo coś furry(mi na przykład takiego brakuje :<), Valk, Ez, Nevra.

Jeśli się nie mylę, to spin-off zakończył się na odcinku 11, tak "jakby" mieli zrobić drugą część. Znaczy zrobią kontynuację na 100%. Pieniążki muszą się zgadzać. MIMO WSZYSTKO CHCĘ JEGO FANCY™ CIUSZKI, oke? Nie żeby tło mi się nie podobało, jest cudne- nawet jeśli, to nie moje kolory, ale motyw gwiazd już do mnie przemawia.

Gdzie mogę się przepisać do Villain squadu? Przyjmuje ktoś zgłoszenia? Bo reszta wydaje mi się taka "cukierkowa&nudna".
Zresztą potwierdziło się, że Enthraa nie współpracuje z Leifem, co niektórzy spekulowali.

Potem dodam jeszcze kilka rzeczy.

Ostatnio zmieniony przez Hidney (16-09-2018 o 10h11)

#56 16-09-2018 o 03h20

Straż Cienia
Vanillka
Straż na szkoleniu
Vanillka
...

https://orig04.deviantart.net/2741/f/2017/245/d/5/hhhhh_by_mechanicpigeon-dbm4clg.png

Niech wróżka Titi przyleci do Eldaryi i podaruje Gardzi miecz świetlny, wodę święconą i różaniec. Byle szybko.

Rozumiem, że każdy ma swoją opinię, ale plis, nie porównujmy "uczucia" Leiftana do kraszowania jakiejś randomowej osoby z naszego otoczenia, bo nikt normalny nie siedzi za krzakiem i nie obserwuje obiektu swoich uczuć. XD Patrzenie na to przez pryzmat przeznaczenia też do mnie nie przemawia, chociaż w przypadki absolutnie nie wierzę. Normalne zachowanie tak nie wygląda. Nawet "Koło fortuny" nie robi mi takiego kokodżambo z mózgu, jak czytanie kwestii Leiftana.

To nie jest miłość. Nie na ścieżkach innych chłopaków, gdzie pogawędki z Leifem można policzyć na palcach jednej ręki. Pozostali boje rozmawiali z Gardką dość często, mogli się nawzajem poznać i od tej gorszej, i od tej lepszej strony.

A Leiftan w tym czasie ryczał w pokoju, bo "miłość mojego życia, z którą gadałem ze trzy razy w życiu przytulała się z jakimś typkiem". Straszne. Gdzie jest kurier z trumną i trzynastoma kasetami?

Coś z nim ewidentnie nie halo i to potwierdzone info. A tak swoją drogą, miło, że docenia Ewe oraz Kero. Kero ogólnie powinien dostawać więcej miłości, nawet od nemezis w czarnych piórkach. B)

Btw. spółka zło staje się coraz większym memem. Myślałam, że Ash jest świadomy swoich działań, tymczasem lata jak dzika gazela, a Leiftan nie potrafi go ogarnąć. I trochę się pogubiłam z tym, kto się mści za co i na kim XD Bo jeśli to nie Miiko i aktualna brygada skrzywdziła opiekunów Leifa, tylko np. ich poprzednicy, TO JAKI SENS MA WYKLUCZENIE ICH WSZYSTKICH Z ŻYCIA XD Chyba czegoś tu nie rozumiem.
Nie mam bladego pojęcia, czy głupsza jest straż, czy evilsquad.

Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że jeśli NaczelnyAbsztyfikantGardzi postanowi jednak poprosić Ewe o dołączenie do ich mafii, to ta przyjmie propozycję, bo przyda im się ktoś z mózgiem. Amen.

Ostatnio zmieniony przez Vanillka (16-09-2018 o 03h21)

#57 16-09-2018 o 10h10

Straż Cienia
Saeniver
Młody rekrut
Saeniver
...

Z góry zaznaczam, że nie mam nic do brania Leifa za psychola, każdy ma prawo do własnego odbioru postaci. Chcę tylko podyskutować.

Vanillka napisał

nikt normalny nie siedzi za krzakiem i nie obserwuje obiektu swoich uczuć
No niby masz rację, bo takie zachowanie wyjęte z kontekstu brzmi jak stalking. ALE - wysłanie Ziemianki samej do zupełnie nieznanego jej niebezpiecznego lasu po kompletnie niepotrzebne rzeczy też normalne nie jest. I tutaj mamy kontekst, dzięki któremu można zrozumieć postępowanie Leifa:
1) martwił się o Gardzię (i chwała mu za to);
2) stwierdzenie, że "słuchaj, stary, twój pomysł na misję to skrajna nieodpowiedzialność i brak pomyślunku, coś, czego nie spodziewałbym się po jednym z SZEFÓW STRAŻY" byłoby bezpośrednim stanięciem w opozycji do Eza i otwartym zakwestionowaniem jego umiejętności oraz pozycji jako szefa straży, tj. człowieka, który ma władzę nad pewną grupą ludzi, którą powinien się opiekować. Wytworzyłoby to pewien solidny kwas w wewnętrznej strukturze Straży (która i tak jak dla mnie jest jednym wielkim chaosem). Owszem. Leif chce zniszczyć Straż, ale tworzenie wewnętrznych napięć pomiędzy nim a przywódcą jednej z nich byłby dla niego przeszkodą. Do takich samych napięć doprowadziłoby również to, gdyby olał Eza i zupełnie jawnie polazł za Gardzią - Ez mógłby wtedy strzelić focha, że "przepraszam bardzo, ale kto dał ci prawo kwestionowania rozkazów Szefa Straży?";
3) Jako że Gardzia była już w drodze do lasu albo nawet i w lesie, tak więc teoretycznie już mogło ją coś zeżreć, to tak naprawdę nie było czasu na
a) dyskusję i pyskówkę przedstawioną przeze mnie w punkcie nr 2,
b) odwołanie się do wyższej instancji i przekonanie Miiko, żeby dala Leifowi pozwolenie na oficjalne dołączenie do Gardzi na czas tej misji.
Więc pobiegł za Gardzią nieoficjalnie i chował się w krzakach.

Vanillka napisał

Coś z nim ewidentnie nie halo i to potwierdzone info.
Potwierdzone gdzie?

Vanillka napisał

Bo jeśli to nie Miiko i aktualna brygada skrzywdziła opiekunów Leifa, tylko np. ich poprzednicy, TO JAKI SENS MA WYKLUCZENIE ICH WSZYSTKICH Z ŻYCIA XD Chyba czegoś tu nie rozumiem.
Ano taki, że Leif uważa generalnie całą Straż za poronione ugrupowanie. Jemu nie chodzi o konkretnych ludzi, tylko o instytucję jako taką - chce, żeby przestała istnieć. Jego zdaniem cała Straż jest wadliwym systemem, skoro doprowadziła do śmierci jego rodziny.

Ostatnio zmieniony przez Saeniver (16-09-2018 o 10h15)

#58 16-09-2018 o 15h08

Straż Cienia
Vanillka
Straż na szkoleniu
Vanillka
...

https://orig04.deviantart.net/2741/f/2017/245/d/5/hhhhh_by_mechanicpigeon-dbm4clg.png

@Saeniver Potwierdzone przez cały spin-off. XD Nie trzeba bilbordu z napisem "LEIFTAN MA COŚ Z BANIĄ" i fajerwerków w tle, żeby stwierdzić, że koleś jest creepy.

Of kors, Ezarel jest debilem, żeby wysyłać mało ogarniętą Gardkę do lasu (mądra i odpowiedzialna straż w El, love), aczkolwiek poszukiwania dotyczyły tylko Cyprysowej Polany i jej okolic, to nie tak, że polazła w tereny hamadriady. Poza tym, jeszcze wtedy mieszkańcy mogli w miarę swobodnie poruszać się po tych obszarach, ryzyko zagrożenia wzrosło dopiero jakiś czas później.

Jeśli chodzi o straż jako instytucję to ma to już większy sens, ale i tak czekam na precyzyjniejsze wyjaśnienia fabularne w odcinkach, bo póki co to takie masło maślane. Dzięki za wytłumaczenie!

#59 16-09-2018 o 21h13

Straż Cienia
Splendid
Młody rekrut
Splendid
...

Odcinek ok, w sumie to spodziewałam się tego po Leiftanie także zero zaskoczenia XD.
Miło natomiast,że dali przecenę /static/img/forum/smilies/wink.png.
Trochę się zawiodłam,że nie pokazano bardziej pikantnych momentów ale co tam.
"Upominek" po odcinku super bardzo ładne tło za to ogromny + i chyba bym wolała żeby Leiftan urządzał mi pokój.
Ilu spoko.
Generalnie polecam było przyzwoicie w promocji warto /static/img/forum/smilies/wink.png

#60 17-09-2018 o 10h31

Straż Absyntu
Seasaidh
Uczeń Alchemika
Seasaidh
...

https://zapodaj.net/images/f2846eea1817a.jpg
A ja jestem pod dużym wrażeniem odcinka.
Podobało mi się to, że bimuf uzupełnił te wszystkie luki w fabule, poskładał ją w jedną całość.
Postać Leiftana fascynuje, nie przeszkadza mi nawet fakt bycia psycholem.
Podoba mi się jego troska, jego interwencja w sprawy Gardzi.
Jestem pełna podziwu dla relacji jego i Chroma. To było duże, ale miłe zaskoczenie, bo przyznam szczerze, że nie spodziewałam się takiej bliskości tych dwóch postaci.
Doskonale ukazali nam również relację z Ashem, która jak się okazuje, bazuje wyłącznie na wspólnych korzyściach, niczym więcej. Lubię to.
Fakt, że odcinek jest krótki również wychodzi na plus, bo odnoszę wrażenie, że gdyby był dłuższy, to stałby się męczący, a tego byśmy nie chcieli.
Jestem na tak dla odcinka.

Ostatnio zmieniony przez Seasaidh (17-09-2018 o 10h33)

INSTAGRAMFILMWEBTUMBLRSŁODKI FLIRT
and the devil may cry at the end of the night
https://zapodaj.net/images/2bedb1ed85ff0.jpg https://zapodaj.net/images/f54fa5b17df16.jpg

https://zapodaj.net/images/fd48cf4a8d084.jpg

https://zapodaj.net/images/a99f9600e69e8.png

https://zapodaj.net/images/bf56dfeef95e8.gif https://zapodaj.net/images/4ae835da9f7a9.gif

#61 17-09-2018 o 19h34

Straż Absyntu
Triraru
Młody rekrut
Triraru
...

Wooow, błędy zostały prawie naprawione. Co prawda Leif zmienia w trakcie płeć, ale po za tym wygląda to już znośnie. Postaci mają mimikę, dzieci się pojawiają, stroje pokazują. Od razu lepiej się to przechodzi /static/img/forum/smilies/smile.png

Czy ktoś już korzystał z replaya i wie, jak to działa? Chciałam mieć już teraz tło, mimo nieskończonych odcinków, więc nie wszystkie fragmenty były pokazane. W spin offach jest jakaś różnica między replayem wolnym a historią?

@down Bardzo dziękuję /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ostatnio zmieniony przez Triraru (18-09-2018 o 12h13)

http://i65.tinypic.com/14xlac5.jpg

#62 18-09-2018 o 14h13

Straż Cienia
Rukson
Oficer Straży
Rukson
...

@Triratu - różnica jest taka, że w wolnym replayu możesz wybrać innego WS, a przy replay historii masz tak samo jakbyś zaczęła normalnie grać. Na fabułę to nie wpływa, tylko zmiana WS wpływa na niewielkie różnice w dialogach.

Wyprzedaję się za grosze - podeślij mi wishlistę, a może mam coś, co długo szukasz i dostaniesz za pół darmo. ; )
https://thumbs.gfycat.com/UntimelyDizzyAustraliankelpie-max-1mb.gif

https://78.media.tumblr.com/8fd581c120df58dbace5dd29be74e023/tumblr_ojv0xtoW5y1tw91x5o2_400.gif   https://78.media.tumblr.com/b3ddb4e5fecfd98752ffd0d9c4c405d2/tumblr_ojv0xtoW5y1tw91x5o3_400.gif

#63 18-09-2018 o 17h58

Straż Cienia
Garter
Straż na szkoleniu
Garter
...

Niedawno przeszłam ten odcinek i powiem tak...
Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym będę mogła dołączyć do #TeamEvil. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można zdecydować, po której stronie stanąć. Liczę, że Leiftan jednak pozostanie "tym złym", bo jak na razie jego wątek jest najciekawszym w grze i nie chciałabym, żeby go zepsuli jakimś wciśniętym dla zasady dobrym zakończeniem. Dobro nie zawsze zwycięża, a "ci źli" też mają prawo do uczuć i podążania ścieżką własnych ideałów, tym bardziej, że przecież nie wiemy, czy to co faktycznie robi Straż jest takie słuszne (w sprawie z eliksirem już raz pokazali jak liczą się z uczuciami innych).
No i mam nadzieję, że w przyszłości Ash też będzie dateable <3

Fajnie, że przez kilka dni można ten odcinek kupić o połowę taniej niż zwykle, bo jednak taka okazja na pewno przyciągnie więcej osób do banku. Tło z pokojem Leifa jest chyba jednym z najładniejszych jakie widziałam *o* Widać, że chłopak ma dobry gust. A ilustracja jest prześliczna i wskakuje do grona moich ulubionych <3

Dłuższy komentarz

Bugi najwyraźniej zostały już naprawione, bo w mojej rozgrywce wszystko działało już jak należy. Jednak wolałabym, żeby tak poważne błędy były naprawiane wcześniej, zanim odcinek ujrzy światło dzienne, bo jednak to trochę słabe dostawać wadliwy produkt ._.

Ostatnio zmieniony przez Garter (18-09-2018 o 18h03)

http://i63.tinypic.com/25a7uqd.gif  http://i67.tinypic.com/vr31oz.gif

#64 18-09-2018 o 20h23

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

Mam maluchny kłopot z tym spin-offem. Otóż, pierwszy raz grałam oczywiście jak to z Valkyonem, który no jest moim WS od początku. Wszystko ładnie, pięknie, jakie ilu były takie były i zdarzenia. Spoczko. Ale obecnie gram w wolny replay. Tym razem wybrałam ścieżkę Leiftana i niestety niewiele poza kilkoma linijkami przemyśleń się zmieniło. Np. kwestia wyłowienia nas z wody przez WSa. No pierwotnie oczywistym było, że zrobił to Valkyon, ale obecnie sądziłam, że gra będzie się toczyć tak, jakby zrobił to właśnie Leiftan. Przecież jego teraz wybrałam, a mimo to wciąż łapie mi Valkyona. To jakiś błąd? Czy to tak ma być... i zwyczajnie moje procesy myślowe, że gra będzie się teraz toczyła, jakby od początku była prowadzona pod Leiftana, były błędne?

https://i.imgur.com/yy4ACIh.png

#65 19-09-2018 o 00h44

Straż Absyntu
Zange
Akolita Jednorożców
Zange
...

Mnie z kolei odcinek strasznie umęczył, szczególnie tym przesadnym psychoromantyzmem. Całkowicie tego nie łykam i o ile takie toksyczne, platoniczne relacje mi się podobają, bo totalnie mój klimat, tak tutaj strasznie mnie to denerwuje... ale może to przez ten styl prowadzenia akcji i wypowiedzi. Może jak Leif się zaostrzy w późniejszej fabule to nie wypadnie to tak tandetnie, a idzie imo w dobrym kierunku. Co do samego łatania luk w akcji wyszło całkiem zgrabnie, ilość zaangażowania by polepszyć nam żywot wyszło całkiem kochane. To jak Leif postrzega innych też było przyjemnym elementem, Ewelein is love, Ewelein is life. Co do zadań to może nie będę się wypowiadać, jestem równie niezadowolona z ukrywania kolegi co inni, mogli to bardziej przemyśleć x"D Ilustracja i tło są śliczne, szczególnie to 2 warte przejścia odcinka~

https://78.media.tumblr.com/fec80975c832cd9de473908c9f873800/tumblr_pc69g1brHW1u3v6c8o1_640.png

#66 19-09-2018 o 09h11

Straż Absyntu
Memorka
Akolita Jednorożców
Memorka
...

@Arha Dzięki funkcji wolny replay mimo że możesz zmienić swoje relacje z poszczególnymi osobami (lovo) twoje wybory nie będą miały wpływu na zmianę scenariusza gry.
To w replay historia twoje wybory będą miały wpływ na dalszy scenariusz gry. Jednak przy tym replayu (o ile dobrze się orientuje) będziesz musiała zagrać raz jeszcze we wszystkie następujące po nim odcinki,
Spin-off sugeruje się scenariuszem głównej historii, dlatego zmiany na wolnym replayu nic nie wnoszą.

Ostatnio zmieniony przez Memorka (19-09-2018 o 09h14)

http://i.imgur.com/5YTWcem.gif

#67 19-09-2018 o 10h02

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

@Up. Wiem jak działa wolny replay, a jak historia, ale w tym odcinku to zwyczajnie nie działa, a przynajmniej chyba nie tak jak powinno. Grałam np. w odcinek rzekomo z Nevrą (jego wybrałam do replaya czyli de facto on powinien Gard przytulić, jego powinien Leif chcieć zabić itd.) i całkowicie przeszłam go tak, jakby moim WS był Valkyon. Więc gdzie tu sens i logika, dania nam wyboru, jeżeli to żaden wybór i historia za każdym razem toczy się identycznie, a nie tak, jakbyśmy grały pod konkretną, wybraną do replaya postać?

#68 19-09-2018 o 10h12

Straż Obsydianu
Crewedka
Oficer Straży
Crewedka
...

@up Zgadzam się, z ciekawości przerobiłam wolne replaye z Valkyonem i Ezarelem, a jedyne zmiany, jakie zaobserwowałam, polegają na różnicach dialogowych pomiędzy grą z Leiftanem jako WSem a innym typem jako WS - nie ma znaczenia jakiego innego WSa wybierzemy, teksty, wybory, ilustracje są takie, jak w naszej pierwotnej linii gry. W każdej linii osobą, którą przytula moja Gardzia jest Valkyon, a tym, który ją wyławia, Leiftan. Trochę szkoda.

Mam pytanie - czy jeśli ktoś pierwotnie nie zdobył ilustracji z Leiftanem w odcinku (tzn. gdzie Leiftan nie był i nie jest jej WSem), gdzie Gardzia dostaje naszyjnik, to czy teraz w odcinku zdobył tę ilustrację i naszyjnik?

http://i66.tinypic.com/2vc6gav.gif

#69 19-09-2018 o 10h30

Straż Absyntu
Memorka
Akolita Jednorożców
Memorka
...

@Archa Możliwe, że to pierwsza ilustracja zdobyta w tej głównej historii (niezależnie od później zdobytych w którymś z replayów) ma przewodni wpływ na ten spin-off, albo i faktycznie coś się tam jednak pokićkało i w wątku z bugami lepiej zgłosić.
A i teraz tak jeszcze jedno wyjaśnienie przyszło mi na myśl, bo na WS miałaś cały czas Valkyona ustawionego? Jeśli tak to możliwe, że wtedy nie ważne są ścieżki, czy ilustracje z nich zdobyte, a to kogo mamy ustawionego na WS i właśnie on będzie brany pod uwagę nawet mimo zmian w replayach.

@down Racja dlatego lepiej z tego złego, by to jednak jakiś bug był, który da się skorygować, niż jakby się okazało, że by poznać inne ścieżki to jeszcze trzeba dodatkowo zabulić na zmianę WS, bo obecny nam te możliwość blokuje a nasze replaye na, które przecież zużywa się te drogocenną manę są w tym bez znaczenia /static/img/forum/smilies/sad.png

Ostatnio zmieniony przez Memorka (19-09-2018 o 13h05)

http://i.imgur.com/5YTWcem.gif

#70 19-09-2018 o 11h17

Straż Obsydianu
Arha
Piechur Straży
Arha
...

@Memorka to też jest bez sensu. Przecież zmiana WS to rzecz płatna. Absurdem jest płacić za replaye całej historii czy zmiany WSa, żeby móc korzystać w pełni z odcinka specjalnego, zakupionego za ZM :') Jeżeli tak to ma wyglądać to ja serio chylę czoła przed głupotą takiego rozwiązania.

Ostatnio zmieniony przez Arha (19-09-2018 o 11h18)

#71 20-09-2018 o 03h20

Straż Cienia
Tsukkine
Straż na szkoleniu
Tsukkine
...

Dziewczęta, dałyście mi do myślenia, wcześniej w ogóle o tym nie pomyślałam. Nie sądzę, żeby scenariusz był zależny od tego kogo ustawimy na WSa w bibliotece. Ja przechodzę grę z Nevrą, ale w ostatnim odcinku zmieniłam WSa na "nikt"(nie byłam pewna czy nie jest to konieczne do zdobycia ostatniej ilustracji z odcinka dwudziestego) i nie zmieniłam go z powrotem na Nevrę, bo zapomniałam. Spin-off przechodziłam więc mając "nikogo"(Asha?) jako wybranka serca, ale w grze rolę mojego WSa pełnił Nevra.

Powiedziałaby więc, że jest to w jakiś sposób zależne od całej naszej rozgrywki, ale to bez sensu, nikt nie będzie robił ripleja historii od początku, żeby odkryć inną ścieżkę w spin-offie. Może rzeczywiście jakiś bug...

#72 20-09-2018 o 07h51

Straż Obsydianu
DianaRamones
Młody rekrut
DianaRamones
...

W mojej opinii (choć nie znam jeszcze całej fabuły z powodu moich postępów w głównej historii), jet wykonany całkiem nieźle, poznajemy  inne spojrzenie na całą Straż Ell, wyjaśnia wiele intryg i całkiem przyjemnie napisane, tak że chce się to czytać.

Fabuła spoko, kilka nowości, jednak sama postać Leiftana straciła swoją głębię, a mózg zastąpiono myśleniem podobnym do Su z SF(pomijając socjopatię Leifa), które było dość... Płytkie. Więc myślę że Beemoov musi trochę popracować jeszcze nad tworzeniem postaci /static/img/forum/smilies/wink.png

Mimo wszytko wrażenie z odcinka dość pozytywne, a i ilustracja mnie urzekła, jest po prostu przecudna *-*

http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBanner1.png

#73 21-09-2018 o 20h13

Straż Absyntu
Sodax
Młody rekrut
Sodax
...

Szczerze to ja jestem trochę zawiedziona, no bo niby się w nas kochał ale nie było najważniejszych scen z jego punktu widzenia. Jak nasz wybranek serca nas pocałował, co Leiftan wtedy czuł jak się o tym dowiedział, jak zareagował wiedząc, że zmuszono nas do wypicia tego eliksiru bez naszej zgody. Brakowało mi tego wątku, zdecydowanie za krótki spin-off  /static/img/forum/smilies/roll.png

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_xtSbiaSxovSrSXkh-CuxBLrN4RGb4QG_mojYgserpQHLc4XX

Strony : 1 2 3