Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Dyskusja zamknięta

Strony : 1

#1 06-12-2017 o 18h46

Straż Absyntu
Nelshie
Rekrut
Nelshie
...

Jako iż leżę rozchorowana w łóżku i bez większych ambicji, postanowiłam w końcu pokazać się światu.

Mam na imię Emilia. Bardzo lubię swoje imię, samo jego znaczenie utożsamia się ze mną w zupełności, jednak w internecie (i nie tylko) używam zazwyczaj pseudonimu "Nelshie". Jestem na pozór zwykłą nastolatką, ale moje zainteresowania są tak rozległe, że wątpię aby mi się udało wszystkie tutaj zmieścić.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą są moje włosy -burza brązowych kręconych włosów. Nie ulega wątpliwości, że bez nich byłabym zupełnie inną osobą. Może i się to wydawać głupie, ale sporo namieszały w moim dotychczasowym życiu. Jestem dosyć cichą i zamkniętą w sobie dziewczyną, a zapoznanie się z osobą z którą nic mnie nie łączy graniczy z cudem, dlatego większość moich znajomości pochodzi z internetu. Bardzo rzadko mówię co myślę albo staram się streścić wszystko do minimum, bo za bardzo boję się opinii innych ludzi. Nie potrafię nikomu doradzić. Wolę samotność od dużych zbiorowisk ludzi oraz towarzystwo zwierząt. Dziećmi zajmować się nie potrafię.

Jeśli chodzi o zainteresowania, jest ich strasznie dużo. Podstawowym jest rysowanie. Odziedziczyłam je po mojej mamie, podobnie jak jedna z moich starszych sióstr. Praktycznie towarzyszy mi od dziecka i chcę to ciągnąć możliwie jak najdłużej. Amatorsko piszę i czytam książki. Niedawno do mojej kolekcji hobby dołączyła historia. Oprócz tego interesuję się latami 50-tymi i wszelkimi rzeczami z nimi wspólnymi, a w szczególności kinem i modą. Ważną cześć mojego życia stanowi muzyka, ale nie, nie jest to śpiewanie. Mój głos ledwie nadaje się do codziennej konwersacji, co nawet potwierdziła moja nauczycielka od muzyki! Chodzi tu proste i ciche brzmienia -spokojna muzyka pasuje do mnie idealnie, choć często słucham żywszych utworów, na przykład jak mam w tym czasie bardzo dobry humor.

Nie chcę się zbytnio rozpisywać przy tym i tak za długim poście, więc jeśli ktoś chciałby mnie bliżej poznać, serdecznie zapraszam na pw lub chociaż do zajrzenia na mój profil (lub poszukać w internecie informacji o INTP).
"Jeśli bardzo lubisz anime Hetalia lub jesteś obeznany w temacie dajmonów, zgłoś się do Nelshie!" -to co usłyszałam od jednej z moich przyjaciółek (potwierdzone info!).

Zachęcam do komentowania czy zadawania jakichkolwiek pytań -uwielbiam na takowe odpowiadać! :3

Ostatnio zmieniony przez Nelshie (08-12-2017 o 15h17)

......................................................................................................

They say before you start a war,
You better know what you're fighting for
Well baby, you are all that I adore,
If love is what you need, a soldier I will be

I'm an angel with a shotgun

......................................................................................................

#2 07-12-2017 o 23h42

Straż Cienia
Mijaku
Akolita Sylfy
Mijaku
...

Hejka!

Złota księga nam tu nieźle zdycha więc się pojawiam. xD (jakby to miało ją uratować...)
Po pierwsze co zauważyłam, to to, iż mamy ten sam typ osobowości! INTP-A to mój dokładnie. Dlatego mam do Ciebie pytanie. Czy czujesz się dobrze z tym typem? W sumie pasuje on do osób cichych, choć chyba to złe określenie. Nie tyle osób małomównych o ile żyjących we własnym świecie, a przynajmniej ja tak uważam i w sumie w moim przypadku pasuje. Mały świat postępów, wielkich planów i udoskonaleń.
Wyłapałam też że amatorsko piszesz, czy jest możliwość przeczytania gdzieś tego co wychodzi spod twojej ręki? Ja uwielbiam pisać, to jedna z moich największych pasji, a muszę przyznać że tych prawdziwych którym się oddaje jest ledwie kilka.
I ostatnie pytanie dokąd masz włosy?
To tyle na razie, papa! ^^

https://i.imgur.com/1EogxEa.gif

#3 08-12-2017 o 15h42

Straż Absyntu
Nelshie
Rekrut
Nelshie
...

@Mijaku Witam! Jeśli chodzi o mój typ osobowości, nie wiem do końca sama czy jestem zadowolona. Faktem jest, że nie chcę jak najbardziej wyróżniać się z tłumu (jak na osobowość INTP przystało), ale czasem już mam dość. Nie uchodzę za cichą myszkę, ale też nie za osobę towarzyską. Nie mam problemu ze zgłaszaniem się na lekcji czy powiedzeniem czegoś głośno, ale nie potrafię nawiązywać rozmów z osobami mającymi ze mną niewiele wspólnego. Tak, żyję we własnym świecie i często staje się niezrozumiana dla ludzi, przez co nie mam wielu przyjaciół. Jestem zadowolona ze swojego "odmiennego" stylu życia, ale moje zawyżone ambicje względem świata często mnie przytłaczają.
Co do pisania, na Wattpadzie publikowałam kiedyś kilka opowieści, ale po pewnym czasie zaprzestałam, bo stwierdziłam iż są "do dupy" . xD Planuje jeszcze wrócić do prowadzenia jakiegoś amatorskiego opowiadania, ale jak na razie na moim profilu pojawiają się tylko kolejne części mojego artbooka. W razie czego, zostawiam mój nick na Wattpad - Nellshie. Obecnie jednak pracuje nad korektą przygodowego fanfiction z Eldaryi, więc kiedy skończę pojawi się w odpowiednim wątku ^^
Sprawa włosów nie jest określona, bo raz skręcą mi się bardziej, raz mniej. Do tego dochodzą również takie czynniki jak pogoda i kosmetyki. W zimie lepiej mnie nie oglądać -wiatr napusza i niszczy mi włosy, więc przez większość czasu związuje je w koka lub lekko podprostowuje, aby wyrównać końcówki, które zwykle przypominają literę "W". Najlepsze włosy mam w lato, słońce odpowiednio je zagęszcza a mam piękne loczki w kształcie litery "v". Ale niestety, w takich włosach ledwie da się spać, już pomijając to, że ktoś w szkole podciął mi kilka pasm... Kiedyś gdy wyprostowałam włosy, miałam je aż do pasa. Zdarza się jednak, że w ich prawdziwej formie osiągają długość jedynie do ramion. :')

#4 09-12-2017 o 17h55

Straż Absyntu
Airrina
Młody rekrut
Airrina
...

Cześć!
Trafiłam tu całkiem przypadkiem i nie żałuję. Jeśli w MBTI jest ziarnko prawdy, różni nas tylko czwarta literka. A ja utwierdzam się w fakcie, że najczęściej zaciekawić mnie potrafią właśnie INTP. Łączę się jednoczesnie w nieumiejętności doradzania, preferowaniu samotności i towarzystwa futrzastych, nieumiejętności zajmowania się dziećmi, amatorskim pisaniu. No i jeszcze Hetalia, to tak wciąga, że nadal jest we mnie żywa, mimo nieudzielania się w fandomie.
Z ciekawości, jeśli chodzi o hetaliowe postacie, to kto najbardziej przypadł ci do gustu?
A skoro już padło słowo „zwierzęta”, to masz jakieś w domu?
Jeśli chodzi o historię, jaki okres najbardziej ci się podoba i dlaczego?
I mimo wszystko zazdroszczę kręconych włosów. Sentymenty. Miałam takie złote loczki jako dziecko, ale z wiekiem się popsuło i obecnie mam nie-wiadomo-co nie-wiadomo-jakiego koloru. Wiem, że kręcone włosy to wcale nie taka super sprawa, jakby się mogło wydawać (rodzicielka posiada długie, kręcone włosy, więc widzę, ile z tym zachodu), ale mimo wszystko tak mi się podobają, że przemilczałabym wszystkie niedogodności.
Odmeldowuję się. *niknie w tle*

http://i.imgur.com/JfuNNd7.jpg

#5 09-12-2017 o 21h36

Straż Absyntu
Nelshie
Rekrut
Nelshie
...

@Airrina
Witam, witam! Bardzo się cieszę, że znalazła się jakaś podobna duszyczka. Odnoszę wrażenie, że wśród ludzi z którymi przebywam są sami typowi ekstrawertycy, więc na co dzień nie mam z kim porozmawiać.
W Hetalii siedzę już dobre trzy lata i stwierdzam, że ani trochę mi się nie znudziło. W fandomie sama się nie udzielam, ale wszystkie arty i opowiadania o tematyce historycznej (i nie tylko!) są zbyt ciekawe, aby mogły się znudzić. Co do ulubionych postaci, na pierwszym miejscu stawiam Anglię, i to bez zastanowienia. To postać z którą się utożsamiam w stu procentach (no, może z wyjątkiem wyglądu). Do tego nosi moje ulubione imię płci przeciwnej! Poza nim, Ameryka, Polska i Litwa (chociaż ich narzucona przez fandom osobowość bezbronnych homoseksualnych debili w babskich ciuchach powoli mnie doprowadza do szału), Węgry oraz Białoruś, choć po prawdzie każda postać jest fajna na swój sposób.
Zwierzęta owszem, posiadam. Na chwilę obecną moimi futrzakami są rudy kocur Fabian i półroczny pies Odi, który od rudzielca jest niewiele większy. Tych dwóch jest żywym przykładem na to, że przyjaźń pomiędzy psem a kotem jest możliwa.
Nie mam ulubionego okresu w historii, choć przez pewien czas był to  klasyczny wiek XX. Po prostu w każdym jest coś wyjątkowego i to mnie fascynuje.
Powiem szczerze, że odkąd naoglądałam się zdjęć pięknych kręconych włosów w internecie, zaakceptowałam swoje, choć do ich efektu nadal mi daleko. Ale nie tracę wiary! Sama jestem wielką szczęściarą, bo część osób odkrywa swoje loczki dosyć późno, a ja o swoje zawalczyłam już w podstawówce.
W razie czego, zapraszam na pw! ;3

Dyskusja zamknięta

Strony : 1