Odkryj magiczny świat Eldaryi!

Poznaj zwyczaje chowańców oraz mieszkańców Eldaryi. W tym fantastycznym świecie czeka na ciebie wiele przygód oraz romantycznych wątków! Bieg historii zależy od twoich wyborów.

Strony : 1

#1 31-10-2017 o 01h34

Straż Cienia
SailorSetsuna
Akolita Jednorożców
SailorSetsuna
...

*szuka na forum tematu z Biedry*

http://pa1.narvii.com/6038/a0dc61b4b0ac6658834b63c215808661a5653e51_hq.gif

A, tutaj jest.

https://pbs.twimg.com/media/CmaCO13UkAEM_33.jpg

Oj błagam was... sezon drugi już wyszedł, prędzej czy później ten temat by się tu pojawił xD

Tak więc tutaj składujemy wszystko o Miraculous Ladybug. Od opinii o postaciach, pairingach, fabule i ogólnie odcinkach po historie i teorie ^3^
(Kto wie, może będą tu widzowie Olchusia xD)

SPOILERY odnośnie sezonu 2 umieszczać w spoilerach! ... jakkolwiek głupio by to brzmiało xD

-----

Dużo do powiedzenia nie mam. Raz zerknęłam, pokochałam główny pairing (a raczej... wszystkie główne cztery x'D) i utknęłam w tym serialu po uszy  /static/img/forum/smilies/lol.png

http://24.media.tumblr.com/6074d724aa1e6e8f24ec7efc4133128b/tumblr_mf7e51irxK1rz2r65o4_250.gif

#2 03-11-2017 o 10h49

Straż Obsydianu
ikika
Szeregowiec
ikika
...

Ahh temat dla mnie ♥ generalnie nie mam teraz zbyt dużo czasu, więc się nie rozpiszę, ale wrócę tu. Pewnego dnia. /static/img/forum/smilies/wink.png

Of course uwielbiam serial, a najbardziej francuski oryginał (polski dubbing boli). A z paringów nie mam ulubionego, no chyba ze ja i Adrien/Chat xD (wszystko jedno który, obaj są super ;D)

https://68.media.tumblr.com/36669fd8daecd9f77d39bf431488940e/tumblr_inline_ov7vh8O7bZ1tvoykb_540.gif

#3 06-11-2017 o 17h08

Straż Cienia
Animoska
Rekrut
Animoska
...

http://ekladata.com/tpMxuBv6A0vQAP3IoGPeSV4MleI.png

Kocham Biedre <3 I oglądam tego pyndzla zwanego Olchusiem. XD
Ogólnie odkryłam Biedre z koleżankami w grudniu 2015 roku, gdzie po polsku był tylko pierwszy odcinek. Tak to oglądałyśmy po francusku z napisami angielskimi, aż same przetłumaczyłyśmy 4 odc na yt. Potem inna laska zaczęła tłumaczyć to odpuściłyśmy. XD
Od razu nawet na sylwestra zrobiłam cosplay Marinette. W sumie nie żebym ja uwielbiała, ale miałam ciuchy jak ona, a koleżanka mi wiga pożyczyła i wyszło. XD
Ogólnie zainteresowałam się tą serią, bo ją robi oprócz Francji i Korei, również Japonia. Za animacje serialu odpowiada studio Toei Animation, które aktualnie robi anime One Piece oraz inne serie. Poza tym kilka słów w serii typu akuma (znaczy to demon) są japońskimi słowami. Cieszy mnie to, że w polskim dubb nie tłumaczą ich. Chociaż nie oglądam z nim, bo kaleczy uszy. Plus nowa postać Kagami to przecież z japońskiego. Myślę również, że Adrien jest czarnym kotem, bo w Japonii koty są uwielbiane i stanowią symbol szczęścia w tym kraju. Jednak jeśli chodzi o Marinette to po prostu pewnie tak wyszło. XD Jednak skoro robi to też Japonia, to pomyślałam tak o kocie.
W 2012 roku pojawił się zwiastun anime Miraculous Ladybug. Ogólnie to by było o wiele lepsze niż 3D. Przy tym 3D ssie. XD Jednak na anime idzie więcej hajsu niż na 3D, dlatego mamy 3D :I
Anime by było na pewno brutalniejsze, poza tym walki wyglądały lepiej. Postacie też były lepsze. Marinette była mądrzejsza w anime, a nie tak irytująca jak w 3D. Postać Felixa według mnie jest ciekawsza od Adriena. Adriena uwielbiam, ale Felixa chciałabym bardziej poznać. Jeszcze postacie jak Melody, czy inne mnie zainteresowały.
Niby Toei mówiło, że robi anime w 2016 roku, ale od tamtej pory nic nie wiadomo. Jednak chyba zrezygnowali. Smutno. ;-;
Tylko, że w anime miał być Adrien, a nie Felix. Mimo wszystko chciałam obejrzeć. Anime jest o wiele lepsze, ok.
Jednak jeśli chodzi o postacie to uwielbiam Adriena i Lile. Nie podoba mi się to, że Volpiną zostanie Alya. Jakoś Chloe, która mnie irytuje dostaje miraculum, a Lila czemu nie? Bez sensu. Lila jest naprawdę fajna i oryginalna. Nie jest cukierkowa i mega dobra, co jest powtarzalne u wielu postaci.
Adriena pokochałam od razu i shipuję go z Marynatą. Halo to jedyny true ship w tej serii. Alya x Nino oraz Juleka x Rose to oczywiście też true shipy.
Chociaż rozwala mnie logika. Nie mogą siebie rozpoznać. Rozumiem kostiumy, ale głosy mają te same.
Poza tym od początku wiedziałam, że Władcą Ciem jest ojciec Adriena. Nie zaskoczyło mnie to, gdy to potwierdzono. To było zbyt logiczne.
Kocham te serie i jestem dumna, że znam koleżankę, która zrobiła idealny cosplay Adriena. XD <3
Plus na wiki z biedrą, jest dział ze swoimi oc i tam się pojawiła moja, której wersje zrobiłam do Biedry. XD To dawno, ale nadal istnieje.
Wiem, że do końca obejrzę serial, ale nadal wyczekuję anime. Mam nadzieję z koleżankami, że wyjdzie. Spełnijcie marzenie biednych Otaku. :c

#4 07-11-2017 o 22h32

Straż Obsydianu
ACollins
Rekrut
ACollins
...

Moja ulubiona bajka na Disney! <3
W sumie.. Wpadłam na nią przypadkiem w zeszłym roku, kiedy stwierdziłam, że pora wrócić do oglądania Disney'a, hahaha. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Co do Olchusia - tak, jak już wciągnął mnie serial to szukałam jakiś informacji o drugim sezonie i wtedy pojawił się on! Mój luby uważa, że oszalałam tak wciągając się w "bajkę dla dzieci", ale nic nie poradzę na to, że to aktualnie jedna z lepszych. /static/img/forum/smilies/sad.png
Paring.. Hm.. Nie mam aktualnie ulubionego. Chyba jak większość - biedronka z kotem, hahaha. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

http://i63.tinypic.com/4uf7d1.jpg

#5 03-03-2018 o 09h02

Straż Obsydianu
Plamciak
Rekrut
Plamciak
...

Jakoś szczególnie nie lubię bajek z trójwymiarową grafiką, o wiele bardziej lubię te stare, ale ta mi się nawet spodobała. Moja siostra ma fioła na jej punkcie i śledzi każdego newsa na ten temat. Moją ulubioną postacią jest Juleka, ona jest taka emo. W sumie to jest nawet ok, czasami obejrzę, chociaż dużo bardziej wolę anime.

http://funkyimg.com/i/2CW7k.png[IMG]

#6 04-03-2018 o 16h54

Straż Obsydianu
Vakossa
Akolita Jednorożców
Vakossa
...

To może i ja się wypowiem. Jeśli coś powinno być w spoilerze, a tego nie dałam, to proszę o powiadomienie mnie o tym.

Oglądam Miraculous od kilku pierwszych odcinków. Na początku w ogóle mnie nie zainteresowało, ale, że koleżanka ma świra na punkcie tej bajki, to dałam jej szansę.

Podejdę do tego trochę krytycznie. Samą bajkę lubię i niecierpliwie czekam, aż główna dwójka odkryje swoją tożsamość pozabohaterską, ale jest tu tyle dziwności...

Po pierwsze. Jak można być tak ślepym XD Serio? Adrien przynajmniej trochę zmienia swoją czuprynę przy przemianie, a Marionetka? Przecież widać, że Biedronka i ona to ta sama osoba po fryzurze na przykład. To trochę śmieszne xD Dzień, w którym Marinette dowie się, że Adrien to Czarny Kot, będzie chyba dniem, w którym Paryż upadnie, bo patrząc na to jak ona się teraz przy nim zachowuje, to sytuacja nie wygląda najlepiej.

Poza tym - rutyna. Ja  rozumiem, że oni mają walczyć ze złem i występkiem, ale tu serio zajeżdża rutyną.
Jest jakaś tam osoba, ma problem (czasami komiczny), Marionetka też ma swój problem, pojawia się Władca Ciem, wysyła akumę do tej osoby, następuje opętanie, zaczarowana osoba demoluje miasto czy tam nęka ludzi, zjawiają się Biedronka i Czarny Kot, nie wiedzą jak pokonać zło, w końcu Biedronka robi ten szczęśliwy traf (czy jak to tam się zwało) i ma WTF na twarzy, bo nie wie jak tego użyć, następnie drogą dedukcji znajduje sposób na użycie tego, zło zostaje pokonane, szkody naprawione, Władca Ciem znowu mówi, że następnym razem mu się uda, problem Marionetki z początku odcinka zostaje rozwiązany. The end :v

Relacja Marinette i Adriena. Cóż, tu prawie nie ma relacji, tylko niezdrowa obsesja jednej osoby względem drugiej. Tak, to jest obsesja. Toksyczna miłość (chociaż nie wiem czy tutaj można mówić o miłości). A głównego bohatera praktycznie ciągle nie ma.
No i ten śmieszny paradoks:
Marinette: kocham Adriena, ale on mnie nie zauważa. Jest mi bardzo smutno z tego powodu.
Również Marinette: Czarny Kot? A co mnie obchodzi on i jego uczucia?
A przynajmniej tak było do niedawna (a może nadal jest?)

Drugi sezon

No i trochę mnie przeraża to, że twórcy chcą wprowadzić parę lgbt do serialu. Mam wrażenie, że patrząc na to co się tutaj dzieje, to ten wątek może się nie do końca udać.

Poza tym, co kierowało mistrzem Fu, gdy oddawał miraculum obcym dzieciom?

http://img25.otofotki.pl/obrazki/uu598_Mam-uczucia.png

#7 05-03-2018 o 14h05

Straż Cienia
Yuruki
Rekrut
Yuruki
...

Halo halo ja też widzka Olchusia! *macha łapką*

Ogólnie mówiąc na początku byłam do tego specyficznie nastawiona, bo większość nowych bajek itd. jest po prostu badziewna. Trochę mnie irytowała powtarzalność w pierwszym sezonie, ale sama fabuła była genialna, więc dzielnie oglądałam.
Drugi sezon zaskoczył mocno w wielu momentach i przez niektóre dodatkowe sceny, nie wydaje się to monotonne.

To tak zarzucę pytanie dodatkowe. Na jakie wydarzenie najbardziej czekacie?

"Umarłabyś dla mnie? Nie, to zbyt proste. Mogłabyś dla mnie żyć?"
https://media.giphy.com/media/H3ZB9GR1k3C0w/giphy.gif

#8 03-04-2018 o 16h46

Straż Absyntu
Azalin
Żołnierz Straży
Azalin
...

Nie żebym była jakąś ogromną fanką serii - oglądam regularnie, jest całkiem... Hm, przyjemna, szczególnie jak się chce odpocząć od ciężkich tematów, ale to tyle.

Boli mnie fakt, jak bardzo twórcy marnują potencjał - w szczególności kontrastując to z naprawdę obiecującymi zapowiedziami. Gdyby faktycznie odcinki odbijały to, co dostajemy w trailerach - szczególnie sezonów - myślę, że mogłoby to być o wiele ciekawsze. A tak, dostajemy ciągle ten sam schemat, którego nie będę opisywać, bo chyba ktoś nade mną to już zrobił. Brakuje mi różnorodności w scenariuszu i większego nawiązania fabularnego do poprzednich odcinków. Krótko mówiąc - spojenia historii.

A teraz pozwolę sobie przejść do elementu, który mnie tu przywiał, czyli odcinek, który wyszedł bodajże w piątek. Zaraz zamknę swój wywód w spoilerze, ale najpierw może krótkie odczucia odnośnie Marinette i Adriena. Uh... Nie kupuję tego kompletnie i naprawdę nie wiem, jak twórcy zamierzają kiedykolwiek ich ze sobą jakoś rozsądnie połączyć. Adrien ciągle lata za Biedronką, a to, że Marinette jest tylko przyjaciółką powtórzył już tyle razy, że na tym poziomie wszystko jest jasne. No i co z tego, że to ta sama dziewczyna? Gdyby chłopak miał jeszcze jakieś dylematy w tej kwestii, to okej. Ale  tutaj ewidentnie jest ukazane, że on crushuje tylko Biedronkę. I co. I dowie się, kim ona naprawdę jest, po czym magicznie zakocha się w Marinette. Mhm. Bardzo szczere uczucia tu wyczuwam. Nie lubię tego shipu, jak dla mnie nie ma potencjału, jest wyprany z czegokolwiek naprawdę szczerego.

No to jedziemy z odcinkiem 12 drugiego sezonu

A Olchusia widziałam parę odcinków, ale doszłam do wniosku, że po pierwsze, denerwuje mnie pół czasu antenowego na autopromocji (nic do niej nie mam, ale z umiarem ^-^"), a po drugie i ważniejsze, jak się ogląda na bieżąco, to jego odcinki nie wnoszą właściwie nic, bo to tylko bardzo ogólnikowe streszczenia, więc no.

http://t09.deviantart.net/LDUQLBy9c1TAXWtIq6NbHtIaSBE=/300x200/filters:fixed_height(100,100):origin()/pre01/2cb5/th/pre/f/2015/364/7/1/sans_gif_by_pika_chan2000-d9m30ed.png

#9 04-04-2018 o 14h56

Straż Cienia
Yuruki
Rekrut
Yuruki
...

Co do 12 odcinka. Luka jest wspaniały, uwielbiam jego głos, faktycznie jego oczy mogliby trochę dopracować, bo momentami wygląda jak pedofil. Dużo osób się czepia, że dziewczyny dostają jakiegoś szału i nie ma czym się jarać. Tylko w porównaniu do Adriena (she's just a friend), który może zaczął zachowywać się trochę lepiej co do Marynaty, w jeden odcinek zrobił więcej, niż Agreste w ciągu niecałych 2 sezonów. Mimo iż wiadomo, że adrienette ma być głównym shippem, to miło spojrzeć na coś innego. Jakby to dobrze rozegrali to lukanette będzie super wprowadzeniem do adrienette.

"Umarłabyś dla mnie? Nie, to zbyt proste. Mogłabyś dla mnie żyć?"
https://media.giphy.com/media/H3ZB9GR1k3C0w/giphy.gif

#10 08-04-2018 o 23h20

Straż Cienia
Maka42
Akolita Jednorożców
Maka42
...

To może ze względu na to, że pierwszy raz się udzielam w tym wątku, to zacznę od ogólników...
Na Ladybug trafiłam właściwie przypadkiem, nie pamiętam nawet jak to się dokładnie stało. Podejrzewam, że obejrzałam najpierw zapowiedź bajki w wersji 2D i zainteresowałam się tym ze względu na Czarnego Kota, który faktycznie wydał mi się interesującą postacią. Do tego czworokąt miłosny złożony tylko z dwóch postaci - zapowiadała się niezła, lekka komedia pomyłek. Szczerze, byłam zawiedziona jak zobaczyłam, że jest to kreskówka w 3D, bo animacja... no, pozostawia momentami wiele do życzenia. Poza tym sama finalna wersja pod względem fabuły czy postaci wydaje się nieco uboga.

Chociażby Adrien. Oj, jest słodki jak eklerek z bitą śmietaną i naprawdę go uwielbiam, choć jego "ona jest tylko przyjaciółką" stało się już właściwie memiczne. Tylko, na wszystkie wcielenia Biedronki, Felix* był ciekawszą postacią! Podrywał Biedronkę po to, żeby skraść jej pocałunek i uwolnić się od nieszczęsnego pecha, który prześladował go przez pierścień Czarnego Kota. Dopiero później miał się w niej zakochać. I irytowała go Bridget*, która jako finalna Marinette zmieniła swój charakter chyba tylko o dodanie chronicznego jąkania się przy swoim crushu. Ale zmienili Felixa na Adriena, bo był niewłaściwym wzorcem do postępowania dla dzieci...
...przypomnicie mi ile razy Marinette zastała złodziejką? Dziewczyna nałogowo kradnie telefony, w dodatku jest stalkerem. Przepraszam bardzo, ale jak to jest, że bohaterowie dynamiczni są źli, a złodzieje są po prostu śmieszni i fajtłapowaci?

Na odcinki pierwszego sezonu wyczekiwałam z utęsknieniem, naprawdę. Ale jesteśmy teraz na drugim sezonie, a ja już powoli się męczę tą monotonią. Ile można oglądać w kółko to samo?
Ja rozumiem, to bajka dla dzieci. Ale bajki dla dzieci też mogą być świetne. Mogą mieć ciekawą fabułę albo czegoś uczyć. Albo dwa w jednym! A czego uczy Biedronka?
...no właśnie. Nie potrafię sobie przypomnieć ani jednego morału z jakiegokolwiek odcinka. Marinette nigdy nie rozwiązuje żadnego problemu. Zawsze rozwiązuje się on samoistnie albo robi to za nią ktoś inny. I wszyscy jej wybaczają jej głupotę. Poza Lilą - szacun dla niej, aż szkoda, że słuch po niej zaginął.

No dobra, ponarzekałam, namędziłam, a przecież dalej to oglądam. Niech ktoś mi wytłumaczy tylko dlaczego, bo nadal tego nie ogarniam? Biedronka to z pewnością moje guilty pleasure.

Jeśli zaś chodzi o homoseksualizm w kreskówce. No cóż, w Star Butterfly kontra Siły Zła mieliśmy już scenę, gdzie na koncercie całowały się pary jednopłciowe, Pyskacz z Jak wytresować smoka okazał się być homo, Granat ze Steven Universe jest fuzją dwóch kochających się klejnotów-kobiet (zresztą, niejedyny wątek LGBT tam), a w Avatar: Legenda Korry

Spoiler (kliknij, aby zobaczyć)

Tak więc jakby serio się okazało, że w Biedronce wprowadzili ten wątek, nie byłabym zdziwiona.

Co do nowszych odcinków:

S2E12

Podsumowując, żałuję, że potencjał kreskówki nie został wykorzystany. Przecież mamy tutaj naprawdę wiele możliwości do poprowadzenia ciekawych wątków i to już nawet pomijając pierwotną wersję historii Czarnego Kota. Nadal nie wiemy co się stało z matką Adriena, moglibyśmy dostać historie z poprzednimi Biedronkami, ktoś mógłby odkryć sekret Adriena/Marinette, Lila mogłaby zaplanować zemstę na Biedronce, burmistrzowi mogłoby przestać się podobać, że jego córka jest co chwila porywana lub atakowana, mógłby istnieć jakiś policjant, który chciałby przewyższyć naszych superbohaterów, można by rozwinąć charaktery pobocznych postaci (szczególnie Nino, Alyę i Chloe, którzy jakby nie patrzeć - mają zostać nowymi superbohaterami, jednorazowo czy nie), można by się nawet pokusić o rozwinięcie przyjaźni między Chloe i Adrienem, chiński dziadziuś mógłby pokazać dzieciakom nowe zastosowanie broni (czemu w ogóle jego istnienie jest to takim sekretem przed Czarnym Kotem?), mógłby pojawić się nowy wróg, rodzice Marinette mogliby zostać zakumanizowani(?), sekretarka ojca Adriena mogłaby stwierdzić, że rzuca tę robotę i wypaplać się w telewizji, że jej szef po godzinach przebiera się za motylka i wygraża się, że pokona biedronki, Adrien mógłby mieć jakieś problemy w pracy (poza fanami, którzy nagle przypominają sobie, że facet na ulicy to on), Plagg mógłby coś jeszcze odwalić prócz wciśnięcia się w bransoletkę, w Paryżu mogłyby się zasmucić trzy osoby naraz... Kurczę, jest tyle opcji, a my dostajemy ciągle odgrzewane kotlety plus fanservis w postaci sceny balkonowej z udziałem Marinette i Czarnego Kota.

Swoją drogą, ktoś czyta fanfiction z Biedronki i dałby radę polecić mi jakiś ciekawy? Tylko błagam, nic +18 - to przecież jeszcze dzieciaki, ale niektórym fanom zdarza się o tym zapominać.

*używam tych imion, żeby odróżnić wstępne projekty postaci od tych finalnych

#11 10-04-2018 o 01h26

Straż Cienia
AuraGwen
Akolita Sylfy
AuraGwen
...

Przyznaję, ja też oglądam tę bajkę.

Ogólnie zaczęło się od tego, że ni z gruszki, ni z pietruszki na Wattpadzie zaczęły mi się wyświetlać w rekomendacjach ff dotyczące właśnie tej animacji. Pomyślałam, ok, zobaczę, co w trawie piszczy, skoro wszyscy widocznie się tym w pewien sposób podniecają.

Na początku był szał ciał, bo bajka naprawdę mi się spodobała: fajny pomysł na fabułę, fajny wątek miłosny... jednak już po kilku odcinkach coś mi zaczęło przeszkadzać. Mianowicie schematyczność odcinków. Uważam, że został tu spartolony naprawdę wielki potencjał, jednak co tak naprawdę mam śledzić, skoro dokładnie wiem, co się zaraz stanie, co powiedzą bohaterowie, kto wygra? Jedyne co się zmieniało, to stroje złoczyńców i okoliczności otrzymania akumy. I tyle.

W sezonie drugim wyglądało to trochę lepiej, mianowicie coś się jednak zmieniło, coś, przez co odcinki nie były jednak takie same. Pozostaje mi czekać na resztę odcinków sezonu drugiego.

Nie mam nic do dubbingu polskiego, serio. Głosy są fajne, wydaje mi się, że dość dobrze dopasowane do postaci. Jedyne co mnie drażni, to zmienianie sensu niektórych kwestii, jak chociażby słynne oryginalne "byłem pewien, że cię straciłem", na znacząco mniej nacechowane emocjonalnie "to była dzika akcja". Tłumacze, serio? Jaki to ma sens? Co zyskaliście, cenzurując prawie wyznanie miłości Kota do Biedrony?

#12 25-04-2018 o 17h07

Straż Absyntu
Attra
Nowo przybyła
Attra
...

Cieszę się, że coś ruszyło w tym wątku. Wkleję mój komentarz ze Słodkiego Flirtu (z początku roku) i dodam kilka nowych spostrzeżeń.

"Udało mi się nadrobić wszystkie dostępne odcinki drugiego sezonu. Niestety nie mam w najbliższym otoczeniu osoby, z którą mogłabym na ten temat porozmawiać, dlatego zostawię tutaj kilka moich spostrzeżeń. Uwaga mogą pojawić się spoilery!

Nie przepadam za postacią Marinette, jest irytująca i bardzo samolubna. Aż dziwne, że jeszcze żadna akuma jej nie opętałam.

#13 05-05-2018 o 14h27

Straż Cienia
Maka42
Akolita Jednorożców
Maka42
...

Nawiązując do ostatniego zdania - według kogoś z ekipy twórców Biedronki, Marinette jest zbyt optymistycznie nastawiona do życia, żeby zostać zakumanizowana. Przynajmniej takie info przeczytałam na tumblr jeszcze przed odcinkiem Antybug (więc dawno temu). No, ale przecież...

To teraz jest to błąd twórców czy po prostu zmienili zdanie? Podobnie jest przecież z Chloe, która miała nigdy nie dostać miraculum (też ktoś z ekipy się wypowiadał na ten temat, że nie dostanie, bo jest wredna), a po nowej czołówce widać ją jako posiadaczkę miraculum osy/pszczoły.

Jeśli chodzi zaś o Mistrza Fu - mi się zdaje, że Marinette mu ufa, ale ma jakieś swoje genialne przemyślenia na ten temat i dlatego nie mówi Kotu. Wiecie, takie jak jej genialne "serce mi mówi, że powinnam mu powiedzieć kim jestem, ale bohater musi słuchać rozumu". czy jakoś tak to szło

I tak! Też uważam, że Marinette jest zakochana w swoim wyobrażeniu o Adrienie! Tak samo jak Adrien wyobraża sobie jaka to Biedronka nie jest wspaniała w realnym życiu. Ciekawe co by powiedział, gdyby się dowiedział, że jego ukochana ukradła mu telefon i jakimś cudem bez rozmowy z nim zdobyła jego plan dnia? xD

Co do dubbingu - ogólnie da się znieść, ale głos Adriena totalnie mi nie pasuje. I Plagga. A tłumacze serio się nie postarali co do wspomnianej przez @AuraGwen kwestii... Przyznam się szczerze, że Biedrę w TV oglądam zazwyczaj z wyłączonym dźwiękiem xD

#14 14-05-2018 o 17h21

Straż Absyntu
Attra
Nowo przybyła
Attra
...

Jestem już po odcinku 15 i zaczynam tracić cierpliwość do tej kreskówki. To zdecydowanie nie jest seria, której powtórki mogę oglądać i oglądać jak przy np. Gravity Falls. Obok Marinette zaczyna mi przeszkadzać samo miejsce akcji - pusty Paryż. Rozumiem chęć przypisania serii do tego miasta i nadania serii realizmu, jednak u mnie w mieście liczącym ok. 77 tys. mieszkańców jest większy tłum niż na ulicach biedronkowego Paryża.

@Maka24 myślę, że danie Chloe miraculum jest dla twórców łatwiejsze do wytłumaczenia fabularnie, niż wprowadzenie nowej postaci.

Odcinek 14 był wybitnie spoko.

#15 15-05-2018 o 12h19

Straż Absyntu
JulianeShii
Nowo przybyła
JulianeShii
...

Oh, znam tą serię XD Nawet ją lubię.
Jak ją odkryłam, na początku przez 2-3 miechy miałam niezłą podjarę na to (jakoś 2 lata temu w zimie), czekałam na drugi sezon zniecierpliwiona, ale że długo nie wychodził to znudziło się trochę, faza uleciała i o... do dzisiaj nie powróciła.
Czasem oglądam odcinki z 2 sezonu, jednak nie potrafię już tak wczuć się jak kiedyś, aczkolwiek niektóre wątki mnie interesują.
Jednak jedna rzecz w tej serii jest irytująca: brak logiki. Nosz kurcze, jak można być tak ślepym i nie zauważyć różnic np. między Marinette a Biedronką?  /static/img/forum/smilies/tongue.png

https://78.media.tumblr.com/8a195a9f59607395bf597854fbbd8e61/tumblr_obwo22ylDa1s8nccpo1_500.gif

Strony : 1